CP a média

Situace na US akciových trzích ze dne 29.12.10

Datum vydání: 30.12.2010
Médium: Finance.cz
Odkaz: http://www.finance.cz/zpravy/finance/293073/


Akciové trhy pokračovaly v mírném růstu i ve středu. Blue Chips index Dow Jones se zvýšil o +0,09% na 11 585,38 bodů, širší index S&P 500 vzrostl o +0,10% na 1 259,78 bodů a technologický Nasdaq Composite posílil o +0,15% na 2 666,93 bodů.

Akciím se za včerejší den podařilo udělat mírný pohyb nahoru, ale ztratily energii v poslední hodině seance. Přesto prosincová výkonnost je výrazná, zejména u širšího indexu S&P 500, který je na cestě k nejlepšímu prosincovému výkonu od roku 1991. Index S&P 500 posílil za prosinec meziměsíčně o +6,8%, index Dow Jones se zvýšil o +5,4% a technologický Nasdaq s posílením o +6,9% směruje k nejlepšímu prosincovému výkonu od roku 1999. Objem zobchodovaných akcií byl ale dost malý. Na NYSE jen cca. 400 mil. ks, průměr za tento měsíc přitom činí 1 mld. akcií. Na Nasdaq pak včera cca. 1 mld. akcií. Malý objem je charakteristický pro poslední týden roku, letos byla aktivita ovlivněna ještě nepříznivým počasím.

V průběhu středečního obchodování se nejvíce dařilo energetickému sektoru. Růst byl založen na optimismu pro silnější ekonomiku v USA v roce 2011. Noble Energy (NBL) oznámila objev obrovského naleziště plynu v Izraeli, jedná se o přibližně 16 bil. kubických stop plynů. Akcie společnosti reagovaly nárůstem o +2,7%.

Na komoditním trhu cena ropy klesla o 0,27 USD na 91,12 USD za barel. Za celý měsíc ropa posiluje již o +8,33% a od počátku roku si připisuje 14,82%. Zlato vzrostlo o +7,90 USD na 1413,50 za trojskou unci. Dolar oslaboval vůči ostatním hlavním měnám EUR, GBP, JPY.

Dnes nás čeká předposlední obchodní den v tomto roce. Dnes budou zveřejněna tato makroekonomická data: nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti za prosinec (očekává se 415 tis.),

pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti (očekává se 4084 tis.), Chicago Index nákupních manažerů za prosinec (odhad 61 bodů), rozjednané prodeje domů za listopad (očekává se meziměsíční nárůst +0,8%).

Na komoditních trzích stojí ropa Light Sweet 91,33 USD za barel a zlato má cenu 1,415 USD za trojskou unci. Na forexu se cross rates EUR/USD pohybují na hranici 1,3236.

Asijské trhy až na Japonsko v pozitivním teritoriu: Nikkei -1,12%, HangSeng +0,13% a Shanghai Comp. +0,29%.

http://www.finance.cz/zpravy/finance/293073/

SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indexy
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures na indexy
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Komodity
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Aktualizováno 20.4.2011 16:26

(Data mohou být zpožděna!)

Dnes je 24.1. 2018
New York 23:00
closed 10:30
Londýn 04:00
closed 04:00
Frankfurt 05:00
closed 04:00
Praha 05:00
closed 04:15
Moskva 07:00
closed 01:00
Tokio 12:00
open 03:00
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.
Vyhledávání:  

Stockmarket Google Finance Market Watch