Proszę o podstawowe informace

Dlaczego warto inwestować na giełdzie?

Inwestycje w międzynarodowe akcje na czele z akcjami US, należą ze względu na historię a także współcześnie z punktu widzenia kategorii inwestycyjnych (akcje, nieruchomości, towary, obligacje), do jednego z najwiekszych przynoszących zyski instrumentów finansowych giełdy (całkowicie 11% + 2% roczna dywidenda).Pieniądze trzymane w bankach poniekąd tracą dzięki inflacji oraz dotąd niższemu oprocentowaniu swoją prawdziwą cenę.

Dlatego w tym roku na makroekonomicznym poziomie oczekujemy globalny wzrost PKB w średnim pluse przez silny wkład Chin, przypuszczalnie wzrost PKB na 7% a w Indiach 5-6%), przewidujemy również lekki wzrost PKB w USA, jeżeli recesja nie będzie głęboka i długotrwała. Nasze przypuszczenia sygnalizuje prawdziwe zmniejszenie wzrostu gospodarczego, jednak ta sytuacja paradoksalnie torzy, przy zachowaniu dobrego stanu inflaci, miejsce dla kontynuowania dalszego średniego wzrostu giełd papierów wartościowych. Głównym czynnikiem musí być skuteczność, że FED - centralny bank USA podoła w walce z nieprzyjacielem numer 1 - grożącej deflaci, a ekomomika US poradzi sobie z teraźniejszymi zależnościami z tak zwanym subprime mortgages ( hipoteki niskiej jakości oraz złe pożyczki).Wszystko w celu odwrócenia groźby recesji gospodarczych w USA, spowodowaną właśnie problemami kredytowymi oraz kryzysem w dziale nieruchomości i budownictwa, z celem podeprzenia amerykańskich urzytkowników (ich wydatki są 2/3 przyrostu amerykańskiego PKB a pełną 1/5 światowego przyrostu PKB).

Światowe giełdy papierów wartościowych w roku 2008 odnotowały znaczące straty a większość giełd była w lipcu na swoim maximum.Względem do kredytowych obaw napełnił się korekcyjny scenariusz z oczekiwaniami w rozpięciu do całkowicie -15%, owszem nasze analizy na rok 2009 są cały czas solidne.Przypuszczamy, że ekonomia US wyjdzie z recesji (dalszym zniżeniem oprocentowania FED) a następnie oczekujemy stłumienia korekci giełd papierów wartościowych w USA. Segment emerging markets (EEM), gdzie wzrost jest najbardziej dynamiczny, ma potencjał na najwyższą wartość - między nimi znajdują się np. Czechy, Polska, Węgry, Południowa Korea lub teritorium BRIC.Wymiarową wygodą inwestowania na rynku US jest możliwość zakupu emisji z EEM bez konieczności otwierania rachunku w wybranym kraju.

GDZIE I JAK ZACZĄĆ

CAPITAL PARTNERS SA - licencjonowany dom maklerski, będzie dla Państwa pośrednikiem w inwestowaniu na giełdach papierów wartościowych w USA.Potencjonalni zainteresowani (klienci) inwestowaniem w akcje muszą zawrzeć z nami umowę, która uprawnia nas do pośredniczenia inwestycji w naszym imieniu na rachunek inwestycyjny klienta. Po obustronnej zgodzie klient może zawrzeć z nami umowę o prowadzenie portfolia.

GIEŁDY W USA

W USA rynek organizuje więcej giełd tj. NYSE, NASDAQ i AMEX.
NYSE - New York Stock Exchange z siedzibą w Nowym Jorku na Wall Street, była założona w roku 1792 i jest największą i najstarszą giełdą w Stanach Zjednoczonych. Inwestuje się tutaj w akcje ze starej i nowej ekonomii, np. BOEING, IBM. INTEL itd. Najważniejszy indeks to Standard and Poor 500 (S and P 500).

FINANSE

Giełdy w USA są dostępne dla szerszego grona ludzi, nie tylko tych najbogatszych ale również dla tych mniej zamożnych inwestorów. Suma, którą chcemy inwestować do akcji wybranej spółki przez nas bądź przez Państwo, niczym nie jest ograniczona. Możemy zamykać inwestycje w rzędzie miliona dolarów ale również za cenę jednego dolara. Według zasad rynku papierów wartościowych istnieje także możliwość inwestowania z użyciem marginu. Rachunek marginowy, który może być założony przy podpisaniu umowy, umożliwia Państwu zakup akcji o podwójnej wartości Państwa wkładu. W praktyce oznacza to, że przy umieszczeniu sumy 5.000 USD na rachunek marginowy, mogą Państwo inwestować aż za 10.000 USD. Jednak w tym rodzaju inwestycji musimy być świadomi podwójnego ryzyka.

Inwestowanie w praktyce. Istnieje więcej odmian spekulacji. Po pierwsze musimy się zdecydować czy będziemy inwestować długoterminowo i zarabiać na dywidentach oraz wzroście kursów akcji, czy skierujemy się na krótkoterminowe spekulacje realizowane np. W ciągu jednego tygodnia, gdzie spekulujemy wyłącznie na różnicy kursowej akcji z użyciem aktualnej sytuacji na rynku papierów wartościowych. Dalsze spekulacje dzielą się na inwestowanie typu „long" lub „short". Long jest to rodzaj klasycznej spekulacji, gdzie najpierw akcje kupimy a następnie po zwiększeniu się wartości akcji z zyskiem sprzedamy. Spekulacja short jest oparta na przeciwnym kierunku obrotu kursu akcji, gdzie najpierw akcje sprzedamy mimo że ich nie posiadamy, a czekamy aż spadnie ich wartość. Jeżeli kurs akcji spadnie na oczekiwaną przez nas cenę, kupimy je spowrotem z zyskiem (wtórny zakup nazywa się „cover"). Na szybsze zyski z wyżej wymienionych spekulacji używamy już wspomnianego 50% marginu, który podwoji nam nasze zyski bądź zaoszczędzi o połowę czas realizacji ustalonego wcześniej zysku.

DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ WŁAŚNIE TERAZ?

Inwestycje w zagraniczne akcje w USD w teraźniejszym czasie jest dla inwestorów bardzo ciekawa. Na dzień dzisiejszy wartość kursu dolara amerykańskiego w porównaniu do korony czeskiej jest prosperująca. Powodem, dlaczego warto inwestować w akcje jest krajowa stopa procentowa w bankach na CZK, która nie musi pokryć krajowej inflacji. Dalszym ważnym powodem aby inwestować jest, że rynek papierów wartościowych od początku roku dysponuje solidnym sentymentem, ekonomika jest w niskiej inflacji, rynek wierzy, że pakiet finansowy pomocy rządowej przyniesie ekonomii swe owoce w przeciągu 2009 roku. Stopy procentowe stanowione FED mają wartość zerową. Dlatego można przypuszczać, że głównie w pierwszorzędnych firmach w bliskiej przyszłości, kursy razem z rozwojem ekonomiki będą wzrastać.

FUNDUSZE

Bardzo popularny wśród klientów instrument inwestycyjny. Klienci zamiast składania portfolia z pojedynczych akcji, inwestują swój budżet do wcześniej wybranego funduszu. Produkt ten dotyczy obecnie wszystkich rynków a można z nim pokryć szerokie spektrum inwestycji w ramach światowego rynku finansowego. Inwestują fundusze do bardzo różnych instrumentów finansowych, czym dywersyfikuje swoje portfolio i zapobiega wilkim ymianam kursów. Fundusze mogą być: Akcyjne, które inwestują do najróżniejszych wariantów i możliwości rynków papierów wartościowych (akcje US, europejskie, azjatyckie, emerging markets a w teraźniejszości kombinacje i waluty), rozgałęzione ( inwestują do pewnego odgałęzienia przemysłowego), rynku kapitałowy (inwestują przeważnie do krótkoterminowych instrumentów rynku kapitałowego również w różnych walutach), fundusze obligacyjne ( inwestują większość finansów do państwowych i firmowych obligacji), fundus funduszu (investuje do indych funduszy), gwarancyjny (garantuje pewnego stopnia zwrot wartości nominalnej inwestycji. Proponujeme setki różnych funduszy zagranicznych, w europie przedewszystkim niemieckie (inwestycje w EUR), bądź fundusze inwestowane w USA (inwestycje w USD), przykładem są fundusze Fidelity, J.P. Morgan Chase, Merrill Lynch, Goldman Sachs, Oppenheimer, Putnam, Templeton, Bear Stearns, Pioneer, JP Morgan i wiele innych.


Spadek wartości
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Index
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Indeksy futures
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Surowce
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Zaktualizowane 20.4.2011 16:26

(Dane z opóźnieniem)

Dzisiaj jest 20.5. 2018
Nowy York 09:29
closed 24:01
Londyn 14:29
closed 17:31
Frankfurt 15:29
closed 17:31
Praga 15:29
closed 17:46
Moskwa 17:29
closed 14:31
Tokio 22:29
closed 10:31
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Szukaj:  

Stockmarket Google Finance Market Watch