Doresc să încep activitatea de tranzacţionare

Dacă V-aţi hotărât să folosiţi serviciile noastre, este necesar să semnaţi contractele comerciale şi să transferaţi suma financiară destinată tranzacţionării în contul corespunzător al societăţii Capital Partners, a.s.

Cum se încheie condiţiile comerciale pentru cumpărarea şi vânzarea acţiunilor:

Personal:

Aranjaţi-Vă o întâlnire cu unul din agenţii noştri, care Vă va explica în detaliu condiţiile de tranzacţionare şi şansele de investiţii. În continuare Veţi semna contractele în baza cărora puteţi începe imediat activitattea de tranzacţionare.

Prin corespondenţă:

Acest mod poate fi folosit dacă sunteţi deja familiarizaţi cu problematica tranzacţionării şi nu este necesar a ne face o vizită. În acest mod respectăm în special interesul clienţilor care nu sunt din Praga sau din Brno, pentru care călătoria la Praga sau la Brno ar lua destul timp. Dacă Vă hotărâţi a încheia condiţiile comerciale în acest mod, procedeul este după cum urmează:

  • La cerere Vă vom expedia contractele comerciale
    • Contractul de comision (sau Contractul de comision REPO, dacă veţi utiliza operaţiile REPO) – semnătură legalizată
    • Condiţii comerciale generale
    • Chestionar de investiţii, care are ca scop aflarea preferinţelor şi a profilului clientului
    • Declaraţie – în cazul în care alegeţi portofoliul de acţiuni agresiv
    Contractul de comision trebuie să conţină o semnătură legalizată de către notar.
  • Expediaţi documentele semnate pe adresa centrului nostru comercial din Praga sau, după o înţelegere prealabilă, agentului cu care sunteţi în contact.
  • Transferaţi mijloacele financiare destinate pentru tranzacţionare, opţional, în unul din conturile comerciale.
  • Noi Vă vom contacta şi Dumneavoastră puteţi începe imediat activitatea de tranzacţionare.
SPAD
AAA26,191,91%
CETV349,00-3,00%
ČEZ890,001,37%
ECM49,102,19%
ERSTE847,300,59%
FORTUNA108,400,37%
KITD187,00-0,27%
KB4 200,000,48%
NWR277,003,55%
ORCO213,001,43%
PEGAS445,00-0,34%
P.MORRIS9 110,00-11,38%
O2416,801,66%
UNIPETROL185,70-0,70%
VIG970,00-0,41%
Indici
PX1 241,900,76%
DAX7 254,633,06%
FTSE 1006 028,112,23%
CAC 404 006,652,51%
ATX2 845,941,88%
DJES 502 614,471,71%
BUX23 995,201,67%
WIG 202 930,291,46%
Russian dep.1 748,321,06%
DJI12 455,621,54%
Nasdaq2 801,082,04%
SP5001 331,541,44%
Nikkei 2259 606,821,76%
Futures pe indici
DJES 50 Fut.2 798,210,47%
DJI Fut.11 910,401,14%
Nasdaq Fut.2 242,960,65%
SP500 Fut.1 273,801,20%
Comoditati
Crude Oil109,821,42%
Brent122,641,08%
Gold1 503,990,51%
Cooper428,501,42%
Silver44,922,16%
Coal128,96-0,35%
Forex
EUR/USD1,45241,32%
EUR/GBP0,88520,75%
EUR/CHF1,29400,32%
EUR/PLN3,9641-0,08%
EUR/HUF264,3300-0,64%
EUR/RUB40,77820,59%
EUR/CZK24,19400,11%
PLN/CZK6,10340,17%
HUF/CZK9,15430,73%
RUB/CZK0,5935-0,32%
GBP/CZK27,3310-0,64%
USD/CZK16,6569-1,22%
USD/CHF0,8910-0,98%
USD/JPY82,3500-0,29%
USD/PLN2,7290-1,39%
USD/RUB28,0779-0,82%
USD/GBP0,6094-0,57%

Updated 20.4.2011 16:26

(Atenţie: datele au întârziere)

Azi e 15.8. 2018
New York 10:23
open 05:37
Londra 15:23
open 01:07
Frankfurt 16:23
open 01:07
Praga 16:23
open 00:04
Moscova 18:23
closed 13:37
Tokio 23:23
closed 09:37
cz ru hu pl ro si bg en
CAPITAL PARTNERS a.s. E-mail CAPITAL PARTNERS a.s.

Căutare:  

Stockmarket Google Finance Market Watch